Pravidla duševního zdraví

 

1. Když se ti něco líbí - řekni to.

2. Když se ti něco nelíbí - řekni to.

3. Když se ti po někom stýská, zavolej mu.

4. Když něčemu nerozumíš, zeptej se.

5. Když se chceš s někým setkat, pozvi ho.

6. Pokud něco chceš, musíš si o to říct.

7. Pokud si budete stěžovat na nedostatek peněz a nakupovat drahé kraviny, pak budete mít pořád málo peněz. Přestaňte vyhazovat peníze za věci, které nutně nepotřebujete.

8. Chceš-li, aby ti porozuměli, vysvětluj.

9. Mysli vždy na to, že každý má svou pravdu - a ta se nemusí vždycky shodovat s tvou vlastní.

10. Nestýkej se se špatnými lidmi.

11. Nejdůležitější v životě je láska. Všechno ostatní jsou zbytečnosti.

12. Úsměvem a porozuměním prosadíš víc než přísností a tvrdostí.

13. Neočekávej od všech dokonalost, ani ty nejsi dokonalý.

14. Pozoruj své okolí a všimni si, že tvé problémy jsou v zásadě stejné jako problémy mnoha jiných.

15. Naše problémy jsou pouze v naší hlavě.

16. Ten, kdo pozná druhé, je chytrý, avšak ten, kdo pozná sám sebe, je moudrý.

17. Okolní svět není ani dobrý ani špatný - je mu zcela lhostejné, jestli existuješ.

18. Tam, kde nemůžeš pomoci ani změnit chod věci, nestarej se, je to zbytečné.

19. Pamatuj si, že každé utrpení, i to největší, jednou přejde. Po dešti vychází slunce, i po té kruté zimě přijde opět jaro.

20. Žij v přítomnosti, nevracej se do minulosti a nepřemýšlej o budoucnosti. Nic důležitého nezměníš.

21. Žij dneska, protože včerejšek už nezměníš a zítřek být ani nemusí.

22. Pamatuj, že nikomu nejsi nic dlužen.

23. Nezapomeň, že nikdo není nic dlužen tobě.

24. V životě vždycky spoléhej pouze sám na sebe.

25. Moudrý člověk získá více od nepřítele, jako hloupý člověk od přítele.

26. Klíč k úspěchu je začít.

27. Zažeň myšlenky o důstojném ,, usazeném ,, stáří. Buď stále  zvídavý a zvědavý. Neboj se v žádném věku nových setkání a nových úkolů.

28. Pokud máš špatnou náladu, zamysli se nad tím, že až zemřeš, nebudeš mít ani tu.

29. To, co si o vás myslí druzí lidé, není ani váš problém, ani vaše starost.

30. Pokud má někdo s tebou problém, pamatuj, že je to JEHO problém.

31. Neočekávej, že všichni porozumí tvoji cestě, hlavně pokud nikdy nekráčeli tvým směrem.

32. Slabí lidi se mstí, silní lidé odpouštějí, inteligentní lidé ignorují.

33. Nemá cenu nenávidět lidi, kteří ti závidí. Respektuj jejich závist, protože si myslí, že jsi lepší než oni.

34. Skvělé PŘÁTELE je TĚŽKO najít, NÁROČNÉ opustit a NEMOŽNÉ na ně zapomenout.

35. Člověk neví, jak moc je silný, dokud se neocitne v situaci, ve které být silný je jediné, co mu zbývá.

36. Jestliže se budete kamarádit se slepicemi, budete kdákat, ale pokud se budete přátelit s orly, budete stoupat vysoko.

37. Přítel je ten, kdo ví o tobě všechno a přesto.....tě má rád!

38. Pokud se budeš trápit nad věcmi, které změnit nejdou, tak možná prošvihneš šanci , měnit věci, které změnit jdou...

39. Nikdy se nerozhoduj, pokud si rozčílený. Nikdy nic neslibuj, pokud jsi šťastný. 

40.  Nemocný terapeut nám asi ke zdraví nepomůže.

41. U poustevníka nebo u přítele v manželské krizí, nemužeme nalézt ideální řešení partnerských vztahů.

42.  Kdo má výsledky, má pravdu.

43.  Dobra nálada je začátek štěstí.

44. Pokud vás něco trápí, pak s tím něco udělejte HNED . Nic neodkládejte na zítra, protože zítra to může mít devastující účinky.

45. Lidé, kteří nemají v životě žádné cíle, nemůžou dosáhnout žádných úspěchů.

46. Každý může dosáhnout úspěchu, jen mu musí jít naproti. Záleží jen na vašem rozhodntí, vnitřní síle a odhodlaní.

47. Zjistíš, že BEZ VYMLUV lze dosáhnout každého úspěchu.

48. Krásná tvář zestárne. Nádherné tělo se časem také změní. Ale dobrý člověk, zůstane navždy dobrým člověkem.

49." NIKDY " nezvyšuj hlas na člověka, který tě naučil mluvit.

50. Nejvzácnější v životě nejsou věci, ale chvíle...

 

Hlavní body k úspěchu:

1. Děje se vám to, na co myslíte.

2.Vždy musíte věřit v úspěch.

3. Sebekázeň.

4. Neustále vzdělávání.

5. Setkávat se a poslouchat úspěšné lidi. Nerozhodujte se radou neuspěšného člověka.

6. Nevyhazujte peníze za zbytečnosti a nevytvářejte si dluhy.

7. Nevzdávejte se , i když nekolikrát spadnete na hubu nebo když neustále slychávate ,, Ty nikdy neuspěješ,,

Citát: ,, První krok udělejte s důvěrou. Nemusíte vidět celé schodiště, prostě ten krok udělejte."

Citát: Vaše myšlenky na vysněné situace a cíle, ukazují na všechno co bude. Jsme-li inspirování nějakou myšlenkou, musíme jí věřit a jednat podle ní. [ALBERT EINSTEIN]

Jak účinně zvýšit svoje osobní kouzlo ?

1. Oslovujte lidi jménem

Vlastní jméno je pro každého člověka jen s malou nadsázkou symbolem jedinečnosti. Říká se, že své jméno slyšíte, i když ho letmo zmíní skupinka bavících se lidí na druhém konci místnosti, přestože zbytek rozhovoru zdaleka nevnímáte.

Lidé svoje jméno rádi slyší, je pro ně důležité. Na každého zapůsobíte mnohem lépe, když budete oslovovat jménem. Dáváte tím najevo, žúe si člověka vážíte. A zní zkrátka lépe „Dobrý den, Anežko,“ než jen stroze „Dobrý den.“

2. Usmívejte se na svět

Tolik lidí chodí po ulici a tváří se na okolní svět, jako by zrovna prodělávali žlučníkový záchvat... Víte, jaký máte výraz vy cestou na nákup nebo když se procházíte po kanceláři Zkuste se nad tím někdy zamyslet, usmějte se a svůj milý výraz se pokoušejte udržet trvale. Zaprvé tak zlepšíte náladu sami sobě, zadruhé na ostatní zkrátka budete působit sympaticky a mile. Možná tomu teď nevěříte, ale jeden malý úsměv dokáže opravdové divy.

3. Uznávejte svoje chyby

Většina sporů mezi dvěma lidmi vzniká obdobným způsobem. Děje se něco nepříjemného a stojí za tím lidský faktor. Každý z dvojice má svoji pravdu, může za to vždy přece ten druhý. Například vznikne nějaký průšvih u vás v práci. Dohadujete se s kolegou z jiného oddělení, zda za to můžete vy a vaši podřízení nebo on a jeho lidi.

Realita je většinou taková, že každý nese částečnou vinu. Nebojte se tu svoji uznat! Skutečně se nad věcí kriticky zamyslete a řekněte si, co jste mohli udělat špatně a co mohlo aspoň částečně vést ke vzniku onoho problému.

Omluvte se druhému, vyslovte svoje chyby. Nebojte se je i zveličit a dobrovolně vzít vinu na sebe. Víte, jak to dopadne? Ať se bude spor týkat čehokoli, nakonec ten druhý vás bude přesvědčovat, že to jen vaše vina určitě není, že sám udělal špatně hodně věcí, možná i víc než vy. A celý spor bude zažehnán!

4. Naslouchejte druhým

Být dobrý vypravěč a dokázat se perfektně vyjadřovat jsou velmi užitečné vlastnosti. Co se ale týče kvality vašich mezilidských vztahů, mnohem více se bude hodit, když zvládnete druhým naslouchat.

Každý člověk má svoje záliby, zájmy, problémy, které ho odlišují od ostatních a díky kterým se cítí být výjimečný. Je v závěru jedno, jestli rád cestuje po tajuplných opuštěných ostrovech nebo dokáže upéct dokonalou citronovou bábovku. Vždycky platí, že o nich dotyčný bude rád vyprávět. A vy ho můžete bohatě obdarovat tím, že mu budete skutečně se zájmem naslouchat. Tyhle dary vás nic nestojí, ale druzí to mimořádně ocení.

Největší chyby, které ženy po rozchodu dělají.

Rozešel se s vámi a vy máte zlomené srdce. Trápíte se a snažíte se to nějak přežít. Bohužel řada žen dělá po rozchodu přesně to, co jejich bolest nijak nezmenšuje, ale naopak přiživuje. Podívejte se na nejčastější po rozchodové chyby!

Nikdo nečeká, že den poté, co od vás odejde muž, kterého milujete, budete usměvavá a šťastná. Máte právo na bolest, slzy i na pocity, že nic už nemá cenu, nic nebude jako dřív. Zároveň byste se ale měla snažit tohle trápení rychle překonat a jít dál. Pokud děláte některou z těchto čtyř věcí, svoje trápení spíš zhoršujete.

1. Uzavíráte se před světem

Nějaký čas (pár dní, možná týden dva) je normální, že nemáte chuť a sílu s kýmkoli mluvit, nebo se třeba jít někam bavit. Potřebujete se vyplakat, být prostě chvíli sama. Dlouhodobě byste se ale do své ulity schovávat neměla. Samota má totiž na lidskou psychiku velmi neblahé účinky. Způsobuje (či prohlubuje) deprese a další psychické obtíže.

Překonejte se a vyrazte někam s přáteli. Vůbec neřešte, že teď nejste dobrá společnice. Snažte se uvolnit a alespoň na chvíli zapomenout na své trápení. Nebuďte sama!

2. Doufáte v jeho návrat

Je jasné, že zpočátku se vám nechce věřit, že opravdu odešel. Že vás opustil. Možná vás i napadne, že si to třeba rozmyslí a vrátí se. Jestli v jeho návrat doufáte už několik týdnů, uvízla jste v minulosti a nemůžete se hnout vpřed. Veškeré jeho chování si nejspíš vysvětlujete jako projev jeho náklonnosti a svou víru ve šťastný konec jen uměle přiživujete.

Výsledek? Stojíte na místě a doufáte v něco, co se nestane. Sama sebe obíráte o čas, který byste mohla investovat mnohem lépe. Pravda je krutá, ale pokud by vás opravdu miloval, byl by vedle vás!

3. Obviňujete se

Neměla jsem tohle a měla jsem tamto. Hledáte na sobě chyby a namlouváte si, že si za jeho odchod můžete sama. Nebyla jste dost dobrá. Jenže tohle je snad ta největší chyba. Za prvé to není pravda, na rozchodu mívají podíl většinou oba dva, na vině nebývá jen jeden. A za druhé si tímhle jen snižujete sebevědomí, sama sebe zatloukáte do země.

Nejistota a pochybnosti o vlastní hodnotě z vás vyzařují, ostatní lidé to z vás cítí. A to opravdu není moc sexy, takže si tímhle vlastně zavíráte cestu k novému a třeba o mnoho šťastnějšímu vztahu.

4. Vrhnete se do nové náruče

Některé ženy mají potřebu si za svého ex co nejrychleji najít náhradu. Samozřejmě něčí přízeň, objetí a blízkost fungují jako anestetikum. V náruči nového muže to všechno najednou bolí o mnoho méně, možná dokonce vůbec. A samozřejmě je tu i jakýsi pocit satisfakce a „zvedač“ sebevědomí – ty jsi mě nechtěl, ale koukej, jaký je o mě zájem!

Jenže to většinou bývá dost krátkodobá záležitost. Po rozchodu jste totiž citově rozbolavělá a schopnost rozpoznat, kdo je pro vás vhodný partner, je oslabená. Velmi často se stává, že se takto vrhnete do náruče někomu, kdo vám vzápětí už tak pochroumané srdce znovu zlomí.